EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Rachelhutte (Roklanská hájenka) - Řivnáčův průvodce z r.1883 uvádí:

Beigetragen: Gustav Laurenčík

Z Madru vede pěkná lesní silnice až k Rokelské chalupě..Rachelhaus 1173,na pokraji slatin Kaltstaudenských,kde bydlí drvoštěp,u něhož lze dostati chléb,máslo a mléko.Také průvodce na horu Roklan,kam jest odtud 1a půl hod.chůze....O tomto výletu také velmi poutavě píše K.Klostermann ve svém románu Črty ze Šumavy-Bohmerwaldskizzen.

Eingegeben: 1.12.2006Kommentar und weitere Informationen


VVP Boletice a okolí Lipna [vojč 8.12.2006 17:38] | Reagieren
zdravím, mám starou již dosti nečitelnou mapu šumavy a snažím se rozklíčovat některé názvy obcí, které již nejsou. Nemůžete mi pomoct s obcí cca 5 km jižně pod Dolní Vltavicí, přečtu jen _arau = Garau Larau nebo tak nějak to bude, ale nejde to vypátrat ani na faře, matrika vyhořela. ??
Re: VVP Boletice a okolí Lipna [G.Laurenčík 8.12.2006 21:56] | Reagieren
Jedná se pravděpodobně o Kyselov-Sarau.Tato obec se nalézalana pravém břehu Lipna naproti Dolní Vltavici..
Chata na úbočí Špičáku-Rixia [Lumír Flekač 29.3.2007 06:16] | Reagieren
Vážená paní, vážený pane, přeju Vám pěkný den. Na úbočí Špičáku prý stál před r. 1895 hotel, snad se jmenoval Rixia a údajně ho měl navrhnout architekt Dušan Jurkovič.Dá se k tomuto hotelu dnes ještě něco blíže zjistit? Nebo že by dokonce ještě stál, třeba pod jiným jménem?
Děkuji, přeju Vám pěkný a ješě hezčí den.
S pozdravem
Lumír Flekač
Re: Chata na úbočí Špičáku-Rixia [Gustav Laurenčík 29.3.2007 21:27] | Reagieren
Hotel se jmenoval RIXY,po pražském arcitektu Rixim..byl otevřen v roce 1890.Měl vlastní venkovní koupaliště,42 pokojů..Po přestavbě ve třicátých letech byl přejmenován na RIXI.Kapacita byla zvýšena na46 pokojů se 100 lůžky.Většinu návštěvníků tvořili Němci,byla zde i pošta.Tento hotel stojí dodnes..o arch.D.Jurkovičovi jsem nic nezjistil..
 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 64 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist