EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ĂˆeskyÈesky
Seifen (Sejfy) - Historie

Beigetragen: Michal Urban
Eingegeben: 6.1.2007Kommentar und weitere Informationen


Vogeldorf [Daniel Čabrada 13.11.2008 09:15] | Reagieren
Dobrý den,
podle mých informací místní část Vogeldorf nezanikl. Jen se v oficiálních dokumentech a statistikách začal uvádět jako Seifner Mühle. Vogledorf bylo území mezi můstkem na Černé (u Glück mit Freuden Zeche ), až k hranicím s Zwittermühlem (Neuvogl).
Re: Vogeldorf [Jaroslav Štorkán, Hroznětín 13.11.2008 15:01] | Reagieren
Přiložil jsem jiný výřez z dobové mapy okresu Nejdek, ze kterého je patrné, že Vogeldorf a Seifnermühle (Sejfský mlýn) byly při silnici ze Sejf na Johanngeorgenstadt. Nejdená se tak pravděpodobně o dva názvy pro jedno místo, ale dvě různá místa.
Re: Re: Vogeldorf [Daniel Čabrada 13.11.2008 16:22] | Reagieren
Pro upřesnění jenom vycházím z vědomostí, které jsem si postupem času shromáždil a z informací ke kterým jsem se dostal, čili můžu se mýlit.
Souhlasím, že Seifnermühle a Vogeldorf jsou skutečně dva různé názvy a neznamenají to samé. Seifnermühle je původně název skutečného mlýnu (Nr.35), který stál stál při cestě na Zwittermühl. Vogeldorf byla osada u Glück mit Freuden Zeche a je vyobrazená na fotografii, kterou pan Urban nazval Sejfský mlýn a ten dům, co je v popředí se jmenoval Papiermühle (podle toho co já vím). Sejfský mlýn vypadal jinak a stál zhruba o 200m dál(směrem na Zwittermühl). Jen jsem chtěl reagovat na pana Urbana v článku, který píše, že osada Vogeldorf zanikla a ten vychází z různých statistik, kde se někde ke konci 19 stol. objevuje Vogeldorf jako místní část a pak už najednou ne. Myslím si, že je to pouze tím, že se lokalita Vogeldorfu začala vést ve statistikách jako Seifnermühle. O tom svědčí i to, že Seifnermühle ležel mezi Vogeldorfem a Neuvoglem. Čili moje teorie je následující: Vogeldorf je lokalita ve, které se nacházel i Sejfský mlýn. Postupem času, ale prapůvodně pouze název domu Seifnermühle převážil a začal se v oficiálních sttistikách uvádět a Vogeldorf už ne. Zkusím doma najít fotku i toho skutečného Seifského mlýnu a dát jí do archivu.
Re: Re: Re: Vogeldorf [Michal Urban 18.11.2008 23:01] | Reagieren
Dobrý den, pane Čabrado,
máte plnou pravdu, zaměnil jsem fotky, za což se omlouvám (teď už je popisek k domu č. 37 opravený), Podstatně větší Sejfský mlýn (č. 35) stával skutečně cca 200 dále k Hájům (přikládám současnou fotku). Kronika obce Ryžovna zahrnuje oba tyto domy pod Vogldorf, u nějž byl ale počet obyvatel vykazován jen asi do roku 1910, pak již jen v sumě s celou Ryžovnou. Domy zde ale stály až do poválečné demolice.
Zdravím Vás i pana Štorkána
Michal Urban

P.S. Kdyby se Vám podařilo najít fotku Sejského mlýna, bylo by to výborné, já mám jen nekvalitní
Re: Re: Re: Re: Vogeldorf [Daniel Čabrada 21.11.2008 09:39] | Reagieren
Přidal jsem fotografii Sejfského mlýna. je to bohužel několikanásobná kopie z kopie (stejně tak jako asi i Vaše). Příští týden přidám ještě příběh o tom, jak vznikl název Vogeldorfu.
Re: Re: Vogeldorf [Daniel Čabrada 13.11.2008 18:05] | Reagieren
Nevíte jak přidat fotografii do fotogalerie?
Re: Re: Re: Vogeldorf [Jaroslav Štorkán 13.11.2008 18:21] | Reagieren
Pokud jste registrován, stačí se přihlásit a pak klepnout na Přidat obrázek a pak to jde "samo". Nebo mi ji pošlete na J.storkan@volny.cz a já to zajistím.
S pozdravem
Jaroslav Štorkán
 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Vᚠemail nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Vᚠpříspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
KOMENTAR NEBYL ULOZEN !!!
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 12 do následujícího políčka:

   


Processing time: 60 msec.
IP address = 3.236.142.143
desktop version