EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ĂˆeskyÈesky
Geschichte [zdroj: Dieter Pohl 3.4.2007]

Kommentar/Präzisierung:
Překlad článku pana D. Pohla + poznámka
[vloženo: Ivana Miková 9.8.2007 22:43]

Název obce Grasseth pochází zřejmě z "grazzach", staroněmeckého označení pro výhonky jehličnatých stromů. Český název Jehličná dostala obec 1. července 1947.
Poprvé byla obec zmíněna roku 1523 jako majetek Mikuláše Globnera z Globen (česky Hlavno).
K nejznámějším stavbám v Grassethu patřily hrázděné selské budovy postavené roku 1815. Vesnice také měla dvě školy a po 1. sv.v. hasičskou zbrojnici. U kostela se nacházel hřbitov, uprostřed obce památník padlým z 1. sv. války.
POZNÁMKA:
Názvem "kostel" mohl p. Pohl možná mínit zvoničku. Jedna se nacházela uprostřed obce a druhá na márnici na hřbitově za obcí poblíž železniční zastávky. V obci žádná církevní budova(kostel/Kirche) nebyla. Památník padlým z 1. světové války se nacházel na místním hřbitově - z války se nevrátilo cca třicet místních mužů. Nepodařilo se mi najít nikde zmínku, zda tento památník nebyl třeba v době mezi válkami skutečně v obci a později přenesen. Z 2. sv. války se nevrátilo cca 60 mužů.

 Ihre Reaktion
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Vᚠemail nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Vᚠpříspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
KOMENTAR NEBYL ULOZEN !!!
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 76 do následujícího políčka:

   

Processing time: 7 msec.
IP address = 3.235.145.108
desktop version