EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Hauswaldkapelle (Hauswaldská kaple) - Historie

Beigetragen: Honza a Blanka Reichardtovi

Poutní kaple Nanebevzetí panny Marie stávala v Hauswaldském lese při Vchynicko-Tetovském kanálu nedaleko Srní od roku 1820. Protože se toto poutní místo stalo hojně navštěvovaným, přibyla vedle ní v roce 1860 kaple větší. Ta původní byla pro špatný stav od roku 1867 uzavřena, v letech 1901-2 ji znovu postavili občané Srní. Obě stavby byly 14.září 1957 srovnány se zemí, část zařízení byla přenesena do kostela v Srní.

Takto je popisuje Karel Klosterman v povídce Červené srdce: „ Jda tou cestou dále přijdeš ke dvěma kapličkám, stojícím po levé i po pravé straně cesty a zírajícím družka na družku svými vchody. Jedna z těch kapliček už je velmi vetchá, vchod do ní je neustále otevřen… Nová kaplička je dost pěkně z kamene vybudována, čistě obílena; má zaujati místo staré, která hrozí zřícením.“

Reichardtovi, Stará Šumava – Pláně a Povydří (2004)
Karel Klostermann, V srdci šumavských hvozdů (1896)
Eingegeben: 5.8.2007Kommentar und weitere Informationen


Kein Datensatz

 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 29 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist