EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Ranklov (Ranklov) - Grab des J. Klostermann

Beigetragen: Gustav Laurenčík

Josef Klostermann war ein entfernter Verwandter des Karl Klostermann. Josef lebte von 1819 bis 1888. Karl Klostermann erzählt von dessen Leben in seinem Roman „V ráji šumavském“ (dt. Im Böhmerwaldparadies, Passau: Stutz, 2005). Josef arbeitete als Fuhrmann. Er wurde vor allem wegen seiner Kraft berühmt, die er jedoch nie missbrauchte. Für sein Skelett interessierte sich sogar das Anthropologische Museum in Wien. Doch weder vermachte er sein Körper dem Museum, noch ließ er sich fotografieren. Das einzige Lichtbild soll auf Drängen des Budweiser Erzbischof entstanden sein. Nach dieser Vorlage erstellte Pavel eine Statue, die man heute in Horské Kvildo findet. Sein Grab befand sich links vom Friedhofseingang in Stašsko. Es war verwahrlost, einige Skelettteile sollen sogar bis an die Oberfläche gedrungen sein. Das Grab wurde jetzt direkt vor den Haupteingang zur Kirche verlegt. (Übersetzung Dieter Pohl)

Eingegeben: 15.8.2007Kommentar und weitere Informationen


Hrob Josefa Klostermanna (Rankl-Seppa) [Eduard Steun 21.11.2009 14:30] | Reagieren
Pan G.Laurenčík zde podává pravdivé informace.Já bych jenom pro doplnění chtěl uvést,že zde není uvedeno,ve které době to bylo,kdy se farář o stav hrobu nezajímal.Pravděpodobně to bylo v dobách komunistické éry,ale pak to bylo věcí obce a správce hřbitova a farář musel být hodně opatrný v té době poukazovat na nějaké nedostatky.A už vůbec mi není jasné,jak mohly obrovy kosti vyčnívat z hrobu na povrch.To by musela být rakev uložena těsně pod povrchem,jinak z více než metrové hloubky se samy nemohly kosti dostat na povrch.Nejspíš při kopání nějakého hrobu v okolí byly vykopány kosti ze starého hrobu,které tam byly pohozeny a lidé je pak považovali za Rankl-Seppovy ostatky.
Re: Hrob Josefa Klostermanna (Rankl-Seppa) [Gustav Laurenčík 21.11.2009 15:42] | Reagieren
Bylo to v roce 1999.Jestli chcete,napište mi svůj mail...podám další informace.
Re: Re: Hrob Josefa Klostermanna (Rankl-Seppa) [Eduard Steun 22.11.2009 08:21] | Reagieren
steun@seznam.cz
Re: Hrob Josefa Klostermanna (Rankl-Seppa) [Zdeněk Pechar 22.11.2009 17:17] | Reagieren
O vyčnívajících kostech z hrobu jsem už četl před lety v nějakých novinách. Byla o této události i zmínka na netu. Ale zatím to nemohu najít. Jinak pro pořádek v tom původním hrobě byla pohřbena i jeho manželka.
Re: Re: Hrob Josefa Klostermanna (Rankl-Seppa) [Eduard Steun 23.11.2009 21:07] | Reagieren
Ano,máte pravdu,také jeho manželka tam byla pohřbena.Mému otci to řekla někdy v letech 1923-1928 jejich dcera Anna ze Stach,kterou znal osobně.Také to uvádí ve svém životopisném díle o tomto obrovi "Der Rankl-Sepp"velký šumavský spisovatel Hans Kollibabe.Co se týče těch kostí vyčnívajících z hrobu,zcela určitě se jednalo o kosti vykopané z jiného hrobu a tam byly pohozeny.
Re: Hrob Josefa Klostermanna (Rankl-Seppa) [Václav Boněk 22.11.2009 18:05] | Reagieren
Snad jenom malé upřesnění. Fotografie Rankl Seppa nemohla být vyhotovena na přání budějovického arcibiskupa, protože ten nikdy v Českých Budějovicích nesídlil. Budějovice jsou sídlem biskupství, takže to mohl být pouze biskup.
Re: Re: Hrob Josefa Klostermanna (Rankl-Seppa) [Eduard Steun 10.3.2014 01:15] | Reagieren
Máte naprostou pravdu.V Českých Budějovicích nikdy žádný arcibiskup nesídlil,ale pouze biskup.To jsme v úvodním příspěvku všichni nějak přehlédli a proto vám jménem všech děkuji za toto upozornění.
hrob J.Lostermanna [Honza Reiter 22.11.2009 08:44] | Reagieren
Dovoluji si tvrdit, že po zemřelém v r. 1888 rozhodně nemohly v r. 1999 vyčnívat kosti z hrobu.
Re: hrob J.Lostermanna [Gustav Laurenčík 22.11.2009 13:36] | Reagieren
Kosti z hrobu vyčnívaly...a to v žádném případě nebylo v pořádku!Ať už patřily komukoliv..
Re: Re: hrob J.Klostermanna [Honza Reiter 23.11.2009 13:47] | Reagieren
No to jsem si zase dal, že jsem si dovolil napsat svůj názor. Vážený pane, zdá se, že snad nechápete, že v zemi probíhají nějaké rozkladné procesy(humifikace). Váš názor , že nějaké kosti tam čouhaly a je jedno, čí byly a basta fidli - to stojí opravdu za to...
Re: Re: Re: hrob J.Klostermanna [Eduard Steun 23.11.2009 20:44] | Reagieren
Pane Reiter,vůbec jste si nedal,jak píšete a je dobře když může každý svůj názor napsat.Mně se také hned nezdálo,že by šlo o kosti Josefa Klostermanna.Zcela určitě to byly kosti vykopané z jiného hrobu.Pan Laurenčík má ale pravdu v tom,že je jedno čí to byly kosti.Ať byly kohokoliv,tam být určitě neměly.Jenomže tohle se bohužel na našich hřbitovech stává častým jevem.Tak jako k památkám,přírodě a kulturním hodnotám,stejný vztah mají (ne všichni) naši lidé i k ostatkům zemřelých.Žádná úcta či pieta,které by byly na místě.A takhle to také pan Laurenčík v odpovědi myslel.
Hrob Josefa Klostermanna (Rankl-Seppa) [Eduard Steun 23.11.2009 20:54] | Reagieren
Jedna věc mi stále nejde do hlavy a sice,že náhrobní kámen stojí dnes na jiném místě než stával kdysi.Všechno na mně působí dojmem,že se tady posouvá náhrobní kámen,ale že se už ani přesně neví kde byl Rankl-Sepp přesně pochován.S nikým kompetentním ze Stach jsem neměl ještě možnost o tom hovořit.Ví snad někdo z vás něco o obrově exhumaci,přenesení jeho ostatků i přemístění náhrobního kamene?Budu vám vděčný za každou informaci.
 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 76 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist