EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Oberreuth (Horní Paseky) - historie

Beigetragen: Zdeněk Pechar

Obec se nacházela před hraničním přechodem do Bad Brambachu. V terénu jsou ještě patrny zbytky původních domů a hřbitov. Obec prošla ve 20. století několikerým zánikem a znovuzrozením. První zmínky jsou z roku 1291. V roce 1372 koupilo obec město Cheb od Neubergů. Od roku 1534 patřily Horní i Dolní Paseky Zedwitzům. V roce 1785 zde byl celní úřad. Od roku 1842 byla v obci cihelna a vápenný lom a počet obvyvatel se zvýšil na 450. Obyvatele živilo zemědělství a tkalcovství. Už tehdy lidé využívali kratší cestu do Plesné přes německý Brambach. 21.května 1917 vypukl v obci požár. Shořelo 29 domů (asi polovina vesnice) a mnoho obyvatel se potom odstěhovalo. Domy tehdy prý zapálit 17ti letý mladík, který skončil v psychiatrické léčebně. Po požáru byly obnoveny některé chalupy, ale většina obyvatel se do obce nevrátila. Po odsunu německého obyvatelstva, zde v roce 1947 žilo již jen 63 lidí, převážně dosídlenců, a po vzniku hraničního pásma obec zanikla.

Eingegeben: 29.9.2007Kommentar und weitere Informationen


Colnica [Hana Rudolf 30.11.2015 19:35] | Reagieren
Moj prapraded Franz Joseph Rosmani (prisli z Krakova) tu bol Grenzzolleinnehmer cize colník, pri jeho sobási 1836 udáva adresu Oberreuth 56
 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 25 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist