EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Sangerberg-Cafe Wolfstein (Prameny-restaurace Volfštejn) - historie

Beigetragen: Zdeněk Pechar

Kavárna Volfštejn (865 m n.m) patřila pod obec Prameny. Byla před druhou světovou válkou vyhledávaným výletním místem. Z Mariánských Lázní sem jezdil i autobus. Restaurace měla vyhlášenou kuchyni, jedna ze zdejších specialit byl horský pstruh , dokonce z vlastního chovu. V létě zde bylo několik teras se stoly s výhledem na Prameny. Pro zimní návštěvníky byl připraven lyžařský terén na okolních lukách a skokanský můstek. Jediným nedostatkem byl prý nedostatek vody, takže se sní muselo šetřit.
Ke konci války byla kavárna zabrána německou armádou, školili se zde prý vlasovci pro diverzní akce proti tehdejšímu Sovětskému svazu. Po válce zde byla ubytovna pro lesní dělníky, a ti jí pravděpodobně také na podzim roku 1946 zapálili. Pro nedostatek vody se hašení nepodařilo takže vyhořela do základů.
Později byl v blízkosti bývalé kavárny vybudován vojenský muniční sklad pro kasárna v Klimentově. Jako ostraha ho v sedmdesátých letech jezdili hlídat vojáci z kasáren v Hamrníkách. Což je i moje osobní zkušenost.


Eingegeben: 11.11.2007Kommentar und weitere Informationen


Doplnění historie [Miroslav Landa 2.12.2009 21:42] | Reagieren
Café Wolfstein nechal postavit pramenský podnikatel s chmelem Leonhard Sabathil a otevíral ho v prosinci roku 1911. V přízemí byla restaurace a v patře pokoje pro hosty. Často hotýlek využíval sportovní klub WSC (Winter Sport Club). Přímo k hotýlku zajížděl autobus z M. Lázní od hotelu Silva a z Pramenů. Sabathil zůstal na Vlčku do roku 1925, pak ho koupil Franz Marass, hoteliér z M. Lázní (majitel Corsa). Vlček se stal postupně tak oblíbený, že si ho celý pronajímali různí monarchové i na 2 i více týdnů.
 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 61 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist