EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ĂˆeskyÈesky
Ehmet (Svažec) - Historie

Beigetragen: Zdeněk Pechar

Je to velmi staré sídelní místo. Kolem roku 1180 je v těchto místech zmiňována osada Ebinode, na tom se ale historici nemohou shodnout. Později je písemně doložena v roce 1348 pod názvem Ebmet. Od roku 1850 už se jmenuje Ehmet, vlastně až po roce 1945 byla osada přejmenována na Svažec (r.1952). Při výběru jména pro osadu byli navrhovány jména Medná, Rovnička. Nakonec byl vybrán Svažec (osada na svahu). Na počátku patřil Ehmet pod klášter ve Waldsassenu, pak panství Wallhof a poté byl v držení rodu Mulzů z Waldau. Od roku 1850 se stal osadou obce Nový kostel. V roce 1878 se opět oddělil a následně spojil se Smrčí a Čižebnou, kde bylo i sídlo těchto tří obcí. Po vysídlení německých obyvatel byl pokus osadu znovu osídlit, ale již v roce 1952 došlo ke zboření kolem deseti usedlostí. Vesnice byla úředně zrušena v roce 1973. Zůstala jen hájovna stojící mimo obec. Vesnice v dřívějších dobách byla známa výrobou hudebních nástrojů. Nebo spíše jejích částí které dodávali jejich výrobci do nedalekých Lub.

Eingegeben: 28.12.2007Kommentar und weitere Informationen


Svažec patří do okresu Cheb [Radim Hettner 6.4.2008 21:19] | Reagieren
Svažec (Ehmet) patřil správně do okresu Cheb. Další podrobnosti viz např. v publikaci Zmizelé Chebsko od autorů Boháč, Salamanczuk vydané v nakladatelství Muzeum Cheb v roce 2007.
 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Vᚠemail nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Vᚠpříspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
KOMENTAR NEBYL ULOZEN !!!
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 96 do následujícího políčka:

   


Processing time: 22 msec.
IP address = 34.236.191.0
desktop version