EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Au-Werk (Lužní závod) - .

Beigetragen: Jiří Novotný

Obec Hodňov (Honetschlag)
Vesnice Maňávka (Böhmischhaidl), Jelm (Melm), Olšina (Langenbruck) s osadou Myslivecké Údolí (Jägertal), Otice (Ottetstift), Stará huť (Althütten) a Žlábek (Riendles) s osadami Ořechovka (Nüßdorf) a LUŽNÍ ZÁVOD (Au-Werk)

Lužní závod byla hornická osada se třemi (1890), pěti (1921) obytnými domy a ostatními stavbami, nacházející se jihovýchodně od Žlábku.

Na Lužním závodě se nacházely šachty: Moritz, stará Olšovská šachta č.1 vydřevěná, 37 metrů hluboká, (3 těžní patra), větrací šachta. Nová Olšovská šachta (1906), vyzděná, 73 m hluboká, (8 těžních pater) těžební a umělá šahta. V roce 1912 byla ještě v provozu kutací jáma na Žlábku.
Jako další pobočky vzkvétajících tuhových závodů byly zřízeny koncem roku 1897 cihelna v Langholzu (dvě komorové pece) a pilařský provoz v Lužním závodě. Pilařský provoz, který měl 2 rámové pily a 3 okružní, které v roce 1896 pořezaly 5211m3 dřeva.
Všechny závody spojovala úzkokolejná lokomotivní drážka.
Obyvatelé: Žlábek s Ořechovkou a Lužním závodem
1890 - 19 domů - 239 obyvatel
1921 - 21 domů - 212 obyvatel

Čerpáno z Historie obce Hodňov, Knížecí Scharzeberské tuhové závody P.Stanislav Jagr

Eingegeben: 1.1.2008Kommentar und weitere Informationen


Kein Datensatz

 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 28 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist