EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Lammel, Lammelschänke (U Beránka a Skalický vrch) - Osada Lammel a Skalický vrch

Beigetragen: Vladimír Kraus

Osada vznikla snad v 18. století kolem hostince na kupecké a poštovní stezce (tzv. Zlodějská cesta), po které se kupci vyhýbali mýtům a obcím. V dobách počátku 20. století odsud vedla jedna z tehdy frekventovaných turistických cest s lavičkami na Skalický vrch, kde byla původně od r. 1732 poustevna a od r. 1896 zde stál srub s občerstvením a vyhlídkový altánek. Srub vyhořel r. 1927 a nový hostinec byl otevřen až 21.5.1933.
Toto vše, nahoře i dole zaniklo po r. 1945.
Osadu u Beránka tvořila asi 2 stavení cca 0,5 km od sebe, u hostince je ještě patrný malý rybník a studna, u obou budov jsou dochované tesané místnosti ve skalách.

Eingegeben: 4.1.2008Kommentar und weitere Informationen


Lammel [Miroslav Hammer 6.10.2013 16:01] | Reagieren
Osada Lammel založena 1830.Osadu tvořilo 4-6 stavení.Hostinec měl ve štítě beránka,od toho název osady.Byl tam ještě světský sloup.Lammel byla velká křižovatka dest.Po odsunu německého obyvatelstva nový osídlenci vše vypálili a zbořili i se sloupem.Ještě dlouhá léta se tam válel štít s beránkem,ale i ten již vzal za své.Několik fotografií osady mám a mohu poskytnout.
Lammel [Miroslav Hammer 7.10.2013 20:00] | Reagieren
K obrázku Zbytky horního domu - zde ještě na přelomu 60. a 70.let minulého století stály zbytky cihelných zdí cca 1-1,5 vysokých.Ale i ty byly rozebrány jako stavební materiál.
 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 57 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist