EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Neu Josefsthal (Josefová) - Krátce

Beigetragen: Zdeněk Pechar

Na místě osady stála původně sklárna založená roku 1732 a uzavřená roku 1789. Na jejím místě byla postavena nová osada, Noe Josefsthal. V letech 1846 až 1872 měla český název Josefov, to příslušela pod obec Nový Losín. Od roku 1880 jako Josefsthal obec Nová Losina, 1890-1910 Josefsthal obec Nový Losín, 1921-1950 Josefsthal obec Nové Losiny, po roce 1950 jako Josefová. V 19. století zde byla postavena jednotřídní škola. Farou a poštou patřila v té době pod Koldštýn. Na počátku šedesátých let byli opuštěné a zchátralé domy srovnány se zemí armádou. Až na jeden, hájovnu - ta jediná zůstala.

Eingegeben: 22.1.2008Kommentar und weitere Informationen


dotaz na NEUULLERSDORF [richter bohumil 27.7.2014 18:35] | Reagieren
dobrý den nikde se obsáhle nepíše o zaniklé obci Nové Losiny při tvoření mého rodokmenu jsem zjistil že mí prapředci pocházejí z této obce . kde jméno je hodně zastoupeno bohužel po válce se již neobjevuje , nevím kde se dá zjistit kde byli odsunuti nebo co se s nimi stalo , kde se dá něco dohledat zjistit více o obyvatelstvu i obci samé , připadá mi to jako by to bylo tabu
Re: dotaz na NEUULLERSDORF [Tereza Kroupová 27.9.2014 16:54] | Reagieren
Dobrý den, právě o Nových Losinách zpracovávám svou bakalářskou práci, jejíž výsledným dílem bude kniha. Spoustu informací naleznete v "zemském archivu v Opravě", mnoho dokumentů (např. odsunová kartotéka) je k dispozici i digitálně. Byla bych Vám velice vděčná, pokud se mi ozvete na můj email (terezakroupova55@gmail.com). Do své práce bych chtěla totiž také zařadit informace, historky, rozhovory apod. s lidmi, kteří v Losinách žili, popřípadě s jejich potomky.
Děkuji a s pozdravem, Tereza Kroupová.
 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 23 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist