EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Quaderberg (Stoliční hora) - Trochu málo z historie....

Beigetragen: Jirka Lulek

Výletní hostinec na vrchu Kvádrberg byl postaven přibližně kolem roku 1870.Původně to byla malá dřevěná budova,kterou vedl hostinský pan Zappe s rodinou.Toto místo se postupně stávalo oblíbeným výletním místem a proto byla v roce 1901 v neuvěřitelně krátké době dostavěna (4.7 - 31.8) druhá světlejší zděná budova.
V 30-átých letech restaurace vyhořela,provoz byl ale obnoven.Druhá světová válka zasadila této restauraci však již druhou a smrtelnou ránu.Během války byla zakázána konzumace alkoholu,lidé měli také jiné starosti.Po odsunu Němců v roce 1945 toto místo postupně chřadlo,v roce 1947 byl hostinec stržen..........

Toto místo získalo velkou oblibu pro nádherné umístění na skále několik kroků od překrásného výhledu na Děčín,kde byl postaven v roce 1879 obelisk na počest 25 výročí svatby císaře Františka Josefa I. a Alžběty Bavorské.Ten je zde překvapivě zachován v celku dobrém stavu až dodnes.
Dále se na hoře Kvádrberg nacházelo množství oblíbených turistických cest s krásnými 2 vyhlídkami na Labe a Loubí,které umožńovaly nenáročnou procházku, zde taktéž stojí dodnes.....


Eingegeben: 15.2.2008Kommentar und weitere Informationen


Nádherné místo... [Charles 8.3.2011 06:09] | Reagieren
...každému doporučuji toto místo navštívit... Je to nádhera, je to zase něco jiného než Pastýřská stěna o které jsem myslel že je nejlepší vyhlídka v DC :) No každopádně kdybych o tomto místě vědět již dříve, jistě bych tam už několikrát byl, protože ten lehký výstup stojí za to... Takže VŠICHNI NA KVÁDRBERG :)
 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 40 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist