EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Wittichsthal (Pomezná) - Z historie osady Pomezná

Beigetragen: Pavel Frýda

Osada byla založena v r.1792 a po celou dobu své existence byla místní částí obce Pavlův Studenec. Osada byla tvořena řadou domů na severní straně silnice dodnes vedoucí z Branky přes státní hranici do Bärnau. Pavlův Studenec ležel cca 300 m jižně od této silnice. Osada byla nazvána Wittichsthal na paměť hospodářského rady tachovského panství Karla Witticha von Streitenfeld, který zemřel 1821 a torzo jeho náhrobku lze nalézt u kostelíka sv.Václava v Tachově. Na někdejším konci Pomezné u silnice, která vedla do Pavlova Studence stojí dodnes zachovalý tzv.Böttgerův památník (foto na stránce Pavlův Studenec). Byl postaven v r.1893 na paměť dokončení silnice ze Zahájí (Waldheim) do Pavlova Studence. Dr.Josef Böttger byl v této době tachovským okresním hejtmanem a o výstavbu této silnice se velmi zasloužil. Tento památník ve formě sloupu je jediným dochovalým pozůstakem obou obcí na jejichž někdejším rozhraní stojí.

Eingegeben: 24.2.2008Kommentar und weitere Informationen


Ahnenforschung [Ilona Traupe 17.12.2009 15:14] | Reagieren
Gibt es noch Überlebende oder Nachfahren aus Wittichsthal? Oder weiß jemand aus Erzählungen etwas? Bin für jede Info dankbar!
 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 38 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist