EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Johanni-Hof (Jánský Dvůr) - Doplnění historie Janského Dvora

Beigetragen: Jan Kruliš, Praha

Úsilí majitelů panství, rozvíjet po 30. leté válce v tomto zpola vylidněném a zpustošeném kraji stagnující zemědělskou výrobu, vedlo k vzniku mnoha rozptýlených sídel, dvorů a ovčáren. Tak je připomínán r. 1698 Schefferey u Vlčic, předchůdkyně Janského Dvora (Johanni Hof). Sommer ve svém díle uvádí Johanneshof (1836), který vznikl na místě dřívější ovčárny vlčického panství někdy v 18. století jako osamělý dvorec. Název se uvádí později jako Johanni Hof, Janský Dvůr (1924). Datovat jeho vznik na začátek 17. století nemá oporu v pramenech ani literatuře.

Pramen: Jaroslav Procházka, Osídlování Trutnovska v období pozdního feudalismu, kapitalismu a socialismu ve světle místních a pomístních jmen; in Krkonoše Podkrkonoší 5, vyd. Kruh Hradec Králové jako zájmový náklad pro muzeum v Trutnově (zde citace další literatury zejména J.G. Sommer, Das Königreich Böhmen..., Königgrätzer Kreis, Praha 1836)

Eingegeben: 12.3.2008Kommentar und weitere Informationen


Kein Datensatz

 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 70 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist