EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Jedowin (Jedovina) - Zmizí vrch Jedovina z mapy?

Beigetragen: Vladimír Studecký

Třikrát v životě jsem se ocitl na úpatí vrchu Jedovina. Poprvé asi v šestnácti letech na motocyklu Jawa 50 Mustang - to ještě stály Žichlice, podruhé asi před dvěma roky na kole. Vždy jsem si říkal, že se musím vyškrábat na vrchol, ale až teď 2.5.2008 jsem přijel na Jedovinu s tímto záměrem. Cesta k vrcholu je trnitá a zarostlá křovím. Vlastně ani není vůbec patrné, kudy původní cesta vedla. Ale dosažení vrcholu stálo zato. I když přes přerostlé stromy je výhled omezen, Genius loci toto místo bezpochyby má.
Jaké však bylo mé překvapení, když jsem se dozvěděl o záměru odtěžit soukromou firmou tento vrch buď celý nebo zčásti. Na co se provedla rekultivace Lochočické výsypky,značení cyklostezek, když tu má vzniknout lom na kamení? A je to nutné?
Těžba má tři varianty. Od úplné destrukce až po odtěžení "jen" severních svahů se zachováním pohledové siluety od jihu. Obec Ŕehlovice s tím nesouhlasí, Krajský úřad vyjádřil požadavek na doplnění materiálů. Konečné slovo ovšem bude mít Obvodní báňský úřad v Mostě.

Eingegeben: 3.5.2008Kommentar und weitere Informationen


Jedovina [M 4.5.2008 07:50] | Reagieren
Na Jedovině je vojenský bungr .V roce 1982 nebo 1983 dva měsíce bylo na Jedovině asi osm vojáku s technikou.Jeden voják říkal že dělají bungr na potraviny.
 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 34 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist