EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ĂˆeskyÈesky
Stručná historie obce Skvrňany [zdroj: Pavel Frýda 7.5.2008]

Kommentar/Präzisierung:
Re: Pivovar
[vloženo: Luděk 15.3.2016 12:15]

Dobrý den, ve Skvrňanech nikdy žádný pivovar nestál, ani ve středověku, ani v průmyslové éře. Plánoval se pivovar v lokalitě Na Jíkalce, což je na rozhraní širšího centra města nedaleko dnešního Centrálního autobusového nádraží a Skvrňan. Pivovar nakonec postaven nebyl. Uvažovala se i další místa (např. Lobzy), nakonec byl český akciový pivovar postaven jako Světovar na Libušíně v roce 1911. Jinak na tzv. Skvrňanském předměstí fungovalo několik pivovarů (zřejmě 3), ale to nebylo v katastru Skvrňan, ale kousek od hradeb Plzně, dnes v těchto místech je silnice směrem na Karlovy Vary.
O pivovaru Skvrňany je i zmínka v knize "Staré plzeňské hostince" M. Maškovské, ale to jsem konzultoval po vydání knihy s autorkou a ta uznala, že informace z pramenů nebyla věrohodná a jde z její strany o omyl.
Zdraví Luděk Gasseldorfer z Plzně

 Ihre Reaktion
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Vᚠemail nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Vᚠpříspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
KOMENTAR NEBYL ULOZEN !!!
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 14 do následujícího políčka:

   

Processing time: 4 msec.
IP address = 3.236.142.143
desktop version