EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Pürstling (Březník) - Ze starého průvodce

Beigetragen: Jiří Kripner

Pürstlink (1133 m), samota lesní v krásné poloze na levém břehu potoka Lužného (Lužná), který odtud slove „Modrá“, nebo Modrý (Maderbach), a při výtoku slati kaltstaudenské. Jest zde hájovna a myslivna. Soukromý telefon. V hájovně dostane se českým turistům vřelého uvítání bodrými hajnými Kohoutem a Vláškem. Dostati tu možno pivo, máslo, chléb, mléko, vejce, vůbec vše jako v každém horském hostinci šumavském a za ceny velmi mírné. Znaveným uchystáno jest stále as 10 noclehů. Poplatek za nocleh pro členy Nár. Jed. Pošumavské 70 hal. Českým turistům doporučuje se k přenocování Pürstlink vřeleji, než Modrá (Mader), v níž není té pohostinnosti jako v hájovně českého hajného pürstlinkského. Pro výstup na Lužný jest Pürstlink příhodnější než Modrá.

Antonín Bašta - Průvodce po Šumavě - 1920
zdroj: http://www.sweb.cz/slisty/

Eingegeben: 19.7.2008Kommentar und weitere Informationen


Klostermann: Ze světa lesních samot [Jaromír Kolouch 11.5.2019 21:56] | Reagieren
Pürstlink, dnes Březník, je dějištěm uvedeného románu, popisjujícího tamější kraj v letech konce 19 století. Pozoruhodný je popis velké vichřice, která postihla šumavské lesy na konci osmdesátých let.
 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 86 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist