EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Tellerhäuser (Domy Tellerovy) - "Železnicí Porolavím a přes Krušné hory"

Beigetragen: Jaroslav Štorkán, Hroznětín

Zastávka Oldřichov u Nejdku (km 33,1) má romantickou polohu v místech, kde se les na několik set metrů rozestoupil. Původně nesla název Tellerovy Domy dle osady nacházející se v její bezprostřední blízkosti. Po poválečném zániku osady, ze které zbyl dodnes jediný dům, byla zastávka přejmenována dle vsivzdálené 2 kilometry.
Zastávku v nadmořské výšce 875 m zřídily ČSD ve 30. letech v souvislosti s motorizací osobní dopravy (vlaky vedené parními lokomotivami zde projížděly). Protože zastávka vznikla na širé trati, není zde úprava sklonu. Stoupání zde činí bezmála 30 promile, což znamená, že za špatného počasí, mlhy, námrazy či sněhu mají zde některé vlaky problémy s rozjezdem a mnohdy se mezi cestujícími objevují škodolibé poznámky typu \"půjdeme zatlačit\" a podobně.
Současný dřevěný přístřešek vznikl až za II. světové války péčí říšskoněmeckých drah (DRB). V roce 1997 se zastávka dočkala vylepšení - na ástupišti jsou zřízeny betonové hrany. Za zastávkou následuje klenutý kamenný podjezd (rozpětí 4m), kterým prochází silnice II. třídy č. 219 z Nejdku do Perninku.
Vydalo město Nejdek v roce 1998

Eingegeben: 25.7.2008Kommentar und weitere Informationen


Kein Datensatz

 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 33 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist