EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Neuofen (Nová Pec) - Založení obce:

Beigetragen: Jiří Novotný

Povolení k založení obce Nová Pec bylo uděleno Johannem Christianem, vévodou na Krumlově a knížetem z Eggenberku, rezolucí ze dne 15. listopadu 1689, kterou také osvobodil Novou Pec od odúmrtí, stojí psáno: „ ... dáváme na vědomost,že my, v uplynulém roce 1686 na našem panství Krumlov novou vesnici, jak jsme nařídili, kde v samotné od té doby právě 23 domů bylo postaveno a ještě stále stavěny býti mohou ...". Když Doskočil v hornoplánské pozemkové knize našel, že Zvonková byla založena v roce 1622, můžeme mít plným právem zato, že Nová Pec byla založena v letech 1650 až 1660. Již v daňovém svitku z roku 1653 jsou jmenováni dva usedlí a v Tereziánském katastru z roku 1757 je již uvedeno 27 stavení .
Podle smlouvy z 1. ledna 1797 a Krajským úřadem vedenou komisí, byl knížeti Schwarzenberkovi dne 14. března 1799, což Krajský úřad v Budějovicích 27. března 1799 potvrdil, předán do dědičného vlastnictví pozemek se 27 „starými domy", který učinili jejich obyvatelé po vyklučení lesa orným. Podle ústního podání měl stát první dům v nynější obci již v roce 1570 a měl to být dům č. 79.

Autor překladu pan Stanislav Jagr

Eingegeben: 15.10.2008Kommentar und weitere Informationen


Kein Datensatz

 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 26 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist