EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Müllersgrün (Milešov) - krátce

Beigetragen: Zdeněk Pechar

Obec zmiňována r. 1489 pod názvem Milesgroun. Teprve o několik století později přejmenována na Müllersgrün. Po roce 1948 bylo navrženo přejmenování na Mlynářov ( pravděpodobně inspirace Chytilem, který toto jméno také uvádí ), bylo vybráno ale jméno Milešov. Zřejmně odvozenina od původního pojmenování obce.

Eingegeben: 21.10.2008Kommentar und weitere Informationen


Milešov po roce 1945 [Jiří Šplíchal ml. 3.9.2013 21:14] | Reagieren
Obec Müllersgrün byla po odchodu Němců skutečně přejmenována na Mlynářov. Pod tímto názvem figuruje i v telefonním seznamu z roku 1950 (mám dochovaný). Mezi českými dosídlenci byl i můj pradědeček a moji prarodiče, kterým se zde narodil můj otec a strýc. Pradědeček Karel Šplíchal byl starostou a právě on navrhl přejmenování na Milešov podle stejnojmenné rodné obce svých předků na pravém břehu Vltavy v okrese Příbram. Naši obec s novým názvem čekalo však již jen několik let existence. V druhé polovině 50. let byla v okolí plánována rozsáhlá těžební činnost a obec byla postupně vysídlena a domy většinou zbourány. K těžbě přímo na katastru obce však nakonec nedošlo. Mezi několika dodnes zachovanými domy (které později sloužily jako rekreační objekty) je i bývalé č. p. 4, kde moji předci žili. Objekt zůstal stát snad proto, že jej opouštěli jako poslední obyvatelé obce.
Re: Milešov po roce 1945 [Zdeněk Pechar 4.9.2013 09:28] | Reagieren
Díky za doplnění historie. Kdyby jste náhodou měl nějaké foto, šlo by případně umístit na stránku o obci.
 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 79 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist