EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Aussig - Schaffners Villa (Ústí nad Labem - Schaffnerova vila) - V krátkosti

Beigetragen: Zdeněk Pechar

Vilu nechal postavit v letech 1874 až 1876, Max Schaffner (1830 – 1906) ředitel chemičky. Byla to novogotická stavba reprezentativního stylu. V roce 1939 ji „koupil“ tehdejší oberbürgermeister Tauche. V uvozovkách proto že se jednalo o židovský majetek ( Schaffnerova vnučka měla za manžela žida). Od té doby byla používána jako tzv. třetí Ústecká radnice. O její likvidaci rozhodl 8.6.1954 KNV Ústí nad Labem. A to v souvislosti se stavbou kulturního domu. Odstřel budovy byl proveden 25.9.1959.

Eingegeben: 1.11.2008Kommentar und weitere Informationen


Moje vzpomínka na Schaffnerku [grtsch k. 2.11.2008 14:54] | Reagieren
Nějak z kraje padesátých let byla používána také coby výstavní síň. Pamatuji se na výstavu zbraní používaných v II. sv. válce. V r. 1958 již jako zaměstnanec Ústeckých lesů jsem vykupoval stromy rostoucí v okolí vily. Zaměstnanec demoliční firmy nás provedl již vyklizenou vilou a ukazoval nám strop, jakoby vykládaný modřínovým dřevem. Pak, když cihlou do něho udeřil, bylo patrno, že se jedná o sádru. Potom ještě po odstřelu vily vyšel v tehdejším "Průboji" článek s názvem: "A Schaffnerka je fuč."
 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 64 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist