EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Aussergefild - Friedhof (Kvilda - hřbitov) - Historie hřbitova

Beigetragen: Pavel Slezák

Již u původního kostela z roku 1765 byl založen hřbitov. Dvě stě let zde ukládali své mrtvé k věčnému spánku věřící kvildské farnosti. Okresní národní výbor v Prachaticích vyhověl žádosti Místního národního výboru v Kvildě a v roce 1976 rozhodl o zrušení hřbitova. V roce 1978 byl hřbitov nešetrně zlikvidován, kovové kříže byly odvezeny do sběrných surovin a kamenné náhrobky do hraničního pásma v prostoru Hraběcí huti, turistům tehdy nepřístupného. Na jaře roku 2004 byly některé náhrobky symbolicky navráceny na kvildský hřbitov a v roce 2008, po třiceti letech, z nich bylo vytvořeno pietní místo s pamětní deskou.

Eingegeben: 2.1.2009Kommentar und weitere Informationen


hrbitov.historie-usti nad labem [lucie 27.10.2010 16:02] | Reagieren
dobry den chtel asem se zeptat jestli by stemi mohli poslat neco o usteckem hrbitovu neco s historie co se tam delo dive a tak a mimochodem ten hrbitov je na strekove dekuji za odpoved zdravi lucie
 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 16 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist