EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Lust - Schloss (Lužec - zámek) - Dřeviny v parčíku u zámku

Beigetragen: Jiří Kripner

...Karel Hieke ve své knize popisuje okolí zámečku a zámeček samotný těmito slovy:

Za malebným dnes dosti sešlým zámečkem, upraveným v secesním slohu, najdeme jen malý, volně řešený parčík, jehož zadní partie má charakter lesa. Významější dřeviny rostou u zámečku.
Je zde asi 9 jehličnanů a 39 listnáčů. Jehličnany jsou zastoupeny běžnými smrky,borovicemi, douglaskami, zeravy i jalovci. Z listnáčů stojí za povšimnutí statný červenolistý buk (Fagus sylvatica ´Atropunicea´), převislý jasan (Fraxinus excelsior ´Pendula´, obvod ve výčetní výšce 130 cm 2.20 m, výška 9.5 m a šířka koruny 12.9 m) a dva kultivary jilmu lysého (Ulmus glabra ´Exoniensis´a ´Pendula´).

Hieke Karel.: České zámecké parky a jejich dřeviny. SZN 1984

...současný stav bude zřejmě již jiný, nicméně 25 let v životě dřevin neznamená jistě tolik co dlouhodobý nezájem o krásnou stavbu, takže jistě ještě mnohé z nich v parčíku potkáme i nyní.

Eingegeben: 27.1.2009Kommentar und weitere Informationen


Kein Datensatz

 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 99 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist