EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Schreinetschlag (Skříněřov) - Místopis

Beigetragen: Zdeněk Pechar

Obec je prvně zmíněna v listinách roku 1393 a to pod jménem Schriferstift. Název se postupně vyvíjel Scinerstift, Schreynerslag, Schrainerschlag, Schreinetschlag. V polovině 15. století se objevuje i první český název Skříněřuov později Skříměřov a Skříněřov. Obec patřila pod rychtu Chroboly. Při sčítání je uváděno r.1870/22 domů/143 obyvatel, 1930/25/116, 2001/3 trvale obydlené domy/3 trvale bydlící obyvatele. Jedna zajímavost: Tři obyvatelé obce s rodinami patřli k osadníkům kteří v roce 1736 zakládali osadu Vlčí Jámy u Lenory. Byli to,Tomaschko G. s ženou a 2 dětmi (pláteník), Stadler s ženou a 2 dětmi (výrobce popela pro potaš) a Tomaschko B. s ženou a 2 dětmi (tkadlec).
Z kronik.

Eingegeben: 1.3.2009Kommentar und weitere Informationen


Zlatý potok [Burle Václav 11.11.2009 21:32] | Reagieren
Na úpatí obce pod Libínem pramení Zlatý potok. Zkuste se projít ze Skříněřova až do Vítějovic. Vandr je to úžasný. Článek a fotografie na burle.blog.cz. V kapličce je seznam tehdejších obyvatel.
 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 25 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist