EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Klášter Milosrdných sester (Klášter Milosrdných sester) - historický miniapendix

Beigetragen: Radim Hettner

Jak jsem napsal v minulém článku, byl v letech 1930 až 1933 vybudován směrem na Wies novorománský trojlodní kostel v upomínku na původní křesťanské hodnoty. Základní stavba kostela se skládá ze široké lodi s kazetovým stropem a užšími bočními ambity se zdvojenými arkádami. Na výzdobě interiéru kostela se podíleli zejména chebští umělci Alexander Bröms spolu s Franzem Dietlem. Ti provedli malbu kostela v byzantském stylu. Hlavní oltář vyhotovil Johann Mayer a zbylé mramorové oltáře Andreas Lugert.

Krátká a pohnutá historie této církevní stavby byla ukončena spolu s druhou světovou válkou, kdy zde byl zřízen internační tábor pro Němce určené k odsunu. Řádové sestry zde byly ponechány do roku 1950, kdy došlo k rozpuštění řádu. Následní majitelé, pohraniční stráž, nezabránila vyplundrování inventáře a ani požáru presbytáře. Aktuální stav objektu je k posouzení na fotografiích zde zveřejněných.

Eingegeben: 9.6.2009Kommentar und weitere Informationen


Kein Datensatz

 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 55 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist