EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Böhm. Reichenau - Maria Schnee - Kloster (Svatý Kámen - klášter) - Poutní místo

Beigetragen: Vladimír Kraus

Na základě mariánského zjevení r. 1500 (na vrcholu balvanu, který údajně po tomto aktu praskl na dvě části) začalo být toto místo uctíváno a počátkem 18. století zde byl vystaven kostel P. Marie Sněžné s malým klášterem.
Pověst praví, že prasklina mezi oběma kameny se stále rozšiřuje a až jde bude moci projet vůz, nastane den posledního soudu.
Po r. 1948 byl kostel používán jako skladiště (snad i ostnantého drátu na blízkou hranici - jak příznačné), a obě budovy velmi rychle zchátraly. Klášter byl zničen r. 1975 a kostel se nacházel ve stavu "historické zříceniy". (jeho věž byla opužívána PS jako hláska).
Zdevastovanou stavbu kostela naštěstí zachránily politické změny po r. 1989, kdy byla za pomoci bývalých místních rodáků opravena a znovu vysvěcena r. 1993, klášter již zanikl asi navždy.


Eingegeben: 17.7.2009Kommentar und weitere Informationen


Kein Datensatz

 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 28 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist