EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Olmütz-Synagoge (Olomouc-synagoga)

Beschreibung: čet.Kurt Wolf
Kurt Wolf se narodil v r.1915 v židovské rodině v Lipníku nad Bečvou, ale mládí prožil v Olomouci (od r.1933), rodina se vždy hlásila k češství a k české národnosti, všechny děti chodily do českých škol, cvičit do Sokola atd. Po maturitě na gymnaziu začal studovat lékařskou fakultu v Brně, když musel před nacisty uprchnout do zahraničí scházely mu pouhé dva semestry. Přes Polsko odešel do SSSR a již 20.2.1942 se prezentoval u čs.vojenské jednotky v Buzuluku jako jeden z prvních dobrovolníků, obdržel kmenové číslo 361. Vzhledem k jeho medicínským znalostem měl být zařazen k zdravotnicé službě, to ale odmítl, chtěl bojovat, s 1.polním praporem tak odjel jako četař a velitel pěšího družstva 2.roty na frontu, padl při protiútoku na německé pozice 9.3.1943 u Arťuchovky.
Vyznamenán in memoriam čs.Válečným křížem, čs.řádem Bílého lva za vítězství, sovětským řádem Rudého praporu a povýšen do hodnosti poručíka. V r.1947 mu Lékařská fakulta Masarykovy university udělila titul MUDr. in memoriam.
Kurt Wolf byl bratrem Otty Wolfa, jejich rodina byla ukrývána statečnými občany v obcích Tršice a Nákřov od r.1942 až do konce války.


Datum: 1935

Beigetragen: Pavel FrýdaEingegeben: 16.9.2010
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist