EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Kahlenberg (Holý vrch - restaurace) - Kahlenberg

Beigetragen: Jirka Lulek

V roce 1721 byla no popud jistého Gabriela Patze postavena kaple,který zde se svou rodinou přečkal morovou epidemii v karanténě,než byl vpuštěn za hradby do České Lípy.
Byly zde slouženy mše až do roku 1755,kdy byl tento kostelík po náboženské reforně prohlášen za nepotřebný.Vybavení bylo převezeno dk nově založeného kostela v Fukově.
V roce 1814 kaple vyhořela - zůstaly jen obvodové zdi.

Až koncem 19 století se tehdejším českolipským radním v době velkého turistického rozmachu znelíbila ruina na Holém vrchu,proto zde v roce 1885 nechali vystavět s využitím původních základů výletní restauraci "ve švýcarském stylu".V roce 1905 byly k restauraci dostavěny 2 věžičky.
Restaurace sloužila až do konce 2 svět.války,kdy byly původní němečtí majitelé odsunuti.Objekt poté chátral a za několik vyhořel.Zůstaly jen obvodové zdi,které tu stojí dodnes....

Eingegeben: 28.11.2009Kommentar und weitere Informationen


Kein Datensatz

 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 71 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist