EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
St.Josefs bad (Lázně svatého Josefa) - okolí

Beigetragen: Jirka Lulek

- kolem lázní založil hrabě Thun sady a před rokem 1822 začal zpřístupňovat okolí Horního Žlebu budováním lesních stezek,které přiváděly návštevníky do romantických skalních partíí a na vyhlídku Spitzhuttel na vrchu Papertu nad Přípeří.Kolem roku 1831 byl okruh vycházkových cest rozšířen o trasy s lavičkami.V roce 1846 - 1847 zaměstnával hrabě Thun řadu lidí na vybudování lesních cest,které propojily Pastýřskou stěnu a Červený vrch s Papertem a Vrásníkem (Lachenberg).
V Horním Žlebu postupně vyrostly ubytovací hostince a penziony,většina stojí dodnes a jsou na nich patrné i staré nápisy..hotely Stark,Bad,Bellevue,vila Waldstein (nyní ústav soc.péče)- za ní vede krásná,pískovcovými kameny vyložená cesta vzhůru do stráně,vila Breisky atd...

Eingegeben: 16.3.2010Kommentar und weitere Informationen


Upřesnění místního názvu Papert. [Martin Líbal 29.2.2012 20:02] | Reagieren
Místní název Papert nebyl název kopce, nýbrž osady na kopci zvaném Dreiberge. Osada Papert měla svůj název podle jména rodiny zakládajících osadníků Papertových. (www.heimatverband-tetschen.de/heimatorte/elbelinks_body.htm#biela ) Kdy tato osada zanikla, nevím. Pro kopec kdysi zvaný Dreiberge je vhodnější užívat název Papertský vrch.
Doplnění data. [Martin Líbal 5.2.2013 01:21] | Reagieren
Dvůr Papert zanikl po r. 1683.
 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 81 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist