EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Klein Horschin (Malý Horšín) - Počet domů a obyvatel

Beigetragen: Petr Bílek

V r. 1789 zde stálo 8 domů s 63 obyvateli,, v r. 1930 rovnež 8 usedlostí s 37 Němci, v r. 1945 zde stálo rovněž 8 domů a v témže roce je ves uváděná již jako pustá a stala se zdrojem stavebního materiálu, v 70. l. 20. st. se počaly polozřícené usedlosti bourat.

Eingegeben: 9.2.2011Kommentar und weitere Informationen


Malý Horšín [Tomáš Šperl 9.2.2011 23:24] | Reagieren
Dobrý den
Musim reagovat na váš příspěvek ohledně obce Malý Horšín.Obec nebyla po roce 1948 opuštěná jelikož můj táta a moji prarodiče tam ještě bydleli do roku 1956.Toť i zminka o Velkém horšínu který byl po válce obydlen.Jsou známa i jména obyvatel.Jelikož babička ještě dnes žije a pamatuje si to.A staveni nedaleko osady Malý Horšín bylo dedovo sestry.Na případné dotazy mi můžete napsat.Děkuji Šperl
Re: Malý Horšín [Petr Bílek 12.2.2011 00:14] | Reagieren
Zdravím pane Šperl,
děkuji za upřesnění, já jsem to tak nějak tušil, že po odsunu Němců byly okolní osady obydleny, ale žádné důvěryhodné zdroje mimo p.Procházky jsem po ruce neměl. Ale jak jsem zjistil, píše kolikrát z cesty. Napište mi na e-mail: horalka.oa@seznam.cz, zajímá mě totiž více věcí, které tu zde nebudeme probírat.
Dotaz- Malý Horšín [Honza Reiter 12.2.2011 23:27] | Reagieren
V souvislosti s vašimi aktuálními informacemi by mě zajímalo, proč došlo k opuštění obcí jako byl např. Velký a Malý Horšín, když nebyly v býv. hraničním pásmu a české obyvatelstvo tam bydlelo.Můžete se pro zajímavost vyjádřil ( i s ohledem na to, že pamětníci dosud žijí).
Děkuji Reiter
Re: Dotaz- Malý Horšín [Petr Bílek 13.2.2011 08:46] | Reagieren
Zdravím pane Reiter,
<BR> v této souvislosti prosím kontaktujte výše zmíněného p. Šperla, jehož příbuzenstvo tam bydlelo. Také mě to zajímá, na ona místa se chystám znovu. Hraniční pásmo vlastně vedlo o cca 3 km níže při silnici u Rybníku, takže ono to tak daleko nebylo. Byly to však odlehlé končiny, hlavně za komunistů, kde lišky dávaly dobrou noc, takže i to byl určitě jeden z důvodů zániku. Příště mě anebo při nějakém dotazu kontaktujte na e-mail horalka.oa@seznam.cz
 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 84 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist