EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Hálkova chata (Hálkova chata) - O místě

Beigetragen: Milan Gruber Bouška

Hálkova chata stávala na levém břehu u můstku přes řeku Vydru na cestě do Srní. Postavena byla v období mezi 1. a 2. sv. válkou na místě selské usedlosti zvané Pauknerova chalupa, sloužila pro dětskou rekreaci. Kdysi, před rokem 1938 to bývala jediná turistická chata v Povydří. Toto místo je zajímavé tím, že je zde možné vidět v řečišti Vydry právě ty největší balvany z celého jejího toku. Západně je viklan Panna. Staticky narušená stavba byla zbořena v roce 2001, na základě výnosu ministerstva kultury České socialistické republiky ze dne 17. června 1987 o zřízení státní přírodní rezervace „Povydří“ v okrese Klatovy -
„provoz Hálkovy chaty na parcele č. 1887/2 v k. ú. Srní bude ukončen nejpozději do konce roku 1990“.

Eingegeben: 6.8.2011Kommentar und weitere Informationen


Jediná chata v Povydří? [Honza 2.10.2016 22:03] | Reagieren
Nějak jste zapomněli na proslulou Turnerovu chatu, kterou postavilo město Kašperské Hory v roce 1910. Pauknerova (Hálkova) chata byla postavena mnohem později. Její fotky jste stáhly z našich stránek, je to jistě jednodušší, než roky shánět staré pohlednice a fotografie a pak se chlubit cizím peřím.
Re: Jediná chata v Povydří? [Milan Gruber Bouška 4.10.2016 19:29] | Reagieren
Toto je svým způsobem korespondenční WEB, takže informace jste zde doplnil vy jen ten tón je neadekvátní (cizí peří?). Napsal jste to k článku který jsem taky někde okopíroval, protože na internetu je "všechno všech" tak reaguju. Obrázky tak můžete nechat v šuplíku nebo přidat odkaz na vaše stránky, vlevo dole je na to kolonka.
S pozdraven Milan Bouška
 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 90 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist