EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Ober Lomitz (Horní Lomnice) - O místě

Beigetragen: Milan Gruber Bouška

Roku 1847 však Sommer ve své topografii uvádí obě Lomnice již opět u panství Kysibel. V roce 1850 se stala Horní Lomnice samostatnou obcí, náležející do okresu Karlovy Vary. Poštu a nejbližší nádraží mívala v Kyselce. V roce 1895 žilo ve vsi 223 obyvatel ve 38 domech, roku 1921 zde žilo 217 lidí a počet domů stoupl na 43, roku 1939 zde žilo 233 lidí. Po odsunu německého obyvatelstva na konci 2. světové války nebyla již ves nikdy dosídlena a roku 1950 zde žilo pouze 6 stálých obyvatel. Po roce 1953 po začlenění vsi do Vojenského újezdu Hradiště byla Horní Lomnice vysídlena zcela a postupně zbořena.
Dnes již zcela zaniklá ves Horní Lomnice, německy Ober Lomitz, ležela na březích Lomnického potoka v nadmořské výšce 480 m v západní části Doupovských hor přibližně kilometr východně od Dolní Lomnice ve Vojenském újezdu Hradiště. Katastr obce měřil 3,45 km². Dnes zbývají z původní vsi pouze zarostlé zbytky základů bývalé zástavby.

Eingegeben: 6.8.2011Kommentar und weitere Informationen


Kein Datensatz

 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 88 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist