EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ĂˆeskyÈesky
Ober Wohlau (Horní Valov) - O místě

Beigetragen: Milan Gruber Bouška

Horní Valov, ležící poblíž zdejšího rybníka. Název Valov znamenal původně Valův dvůr. Osobní jméno Vala je zkratkou jména Valentin.
Roku 1834 byl valovský dvůr rozdělen a rozprodán po 12 dílech, noví majitelé se usadili a vznikly tak dvě vsi. Dolní Valov při cestě do Doupova a kilometr vzdálený Horní Valov, ležící poblíž zdejšího rybníka. Město Žlutice si ponechalo lesy a rybník. Roku 1895 zde žilo 90 obyvatel v 16 domech, v roce 1930 to bylo 77 obyvatel. Po nuceném vysídlení německého obyvatelstva na konci 2. světové války byla obec ještě částečně dosídlena a roku 1947 zde žilo 52 obyvatel. Po začlenění obce do nově vzniklého Vojenského újezdu Hradiště na počátku 50. let 20. století došlo k dalšímu vysídlení obyvatel a bývalá ves byla poté postupně bořena.
Ze 7 domů Horního Valova nic neexistuje, jen asi 100 metrů za rybníkem stávala donedávna polorozbořená kaple, která byla někdy v posledních letech rozebrána na materiál ke stavbě udírny.

Eingegeben: 6.8.2011Kommentar und weitere Informationen


kaple s věžičkou [http://www.kostely.tnet.cz 31.8.2011 08:52] | Reagieren
Zbořena roku 2000 nebo 2001 zlodějem, který ji rozebral na cihly. - Stav před zničením: střecha z rezavého plechu v pořádku, omítka silně poškozena (trochu natřít), bez oken a dveří, uvnitř zpustošená.
 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Vᚠemail nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Vᚠpříspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 69 do následujícího políčka:

   

VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist