EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Neue Fugau (Nový Fukov) - O místě

Beigetragen: Milan Gruber Bouška

V roce 1716 byl fukovský dvůr zrušen a na jeho rozdělených pozemcích vznikla dominikální osada Nový Fukov, která se rychle rozvíjela. Rozdělení na Starý a Nový Fukov bylo používáno až do 20. století. Starý Fukov ležel mezi saskou železnicí a Sprévou, Nový Fukov od tratě směrem ke Království(či skoro zaniklému Harachovu). U Nového Fukova se nacházel vrch „Hopfenberg“. Jméno dostal zřejmě podle toho, že se kdysi v jeho okolí pomýšlelo na pěstování chmele. V roce 1766 se v obci uvádějí 72 domy, z toho 37 v Novém Fukově.
Pětikilometrová vzdálenost pěšky nebo na kole dělila obec od okresního města. Byla tu však další možnost, počkat až se objeví dodávkové vozy, které pravidelně dovážely zboží a s nimi se do Šluknova svézt.
Auta byla ve Fukově  ve třicátých letech jen dvě. Továrník Michalíček a řezník Knobloch byli jejich šťastnými majiteli. Autobusové spojení neexistovalo. Denně docházel do obce pošťák a vyřizoval poštovní věci.


Eingegeben: 6.8.2011Kommentar und weitere Informationen


Kein Datensatz

 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 57 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist