EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Röhrenberg (Žlíbky) - Stručná historie

Beigetragen: Jakub Ouředník

Podobně jako České Žleby, vznikly Žlíbky na prachatické větvi Zlaté stezky na počátku 18. století (první zmínka v roce 1720) v místech starého napajedla pro soumarské koně a patřily k vimperskému panství. Tady, před vrcholem jednoho z mnoha stoupání na dlouhé cestě z Pasova do Vimperka, soumaři odpočívali, napájeli své koně a všichni sbírali síly k poslednímu úseku cesty s náročným výstupem do sedla pod Boubínem. Protijedoucí karavany zase čekala cesta pod strážným hradem Kunžvart a zemská hranice,

V roce 1790 měla osada devět domů, v roce 1840 jedenáct a v nich 88 obyvatel. Obec zcela zanikla, dnes ji připomíná jen kaplička, kterou nechala vystavit na ruinách původní mariánské kaple obec Horní Vltavice. Byla vysvěcena v roce 2005 za přítomnosti německých rodáků a byla zasvěcena sv. Benediktovi, patronu Evropy.

Zdroj textu: Informační panel před Žlíbky

Eingegeben: 18.10.2011Kommentar und weitere Informationen


Kein Datensatz

 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 59 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist