EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Fugau (Fukov) - Křtitelnice z kostela ...

Beigetragen: Milan Klusoň

Pamatuji se, že v Rumburku byla někdy krátce po roce 1960 instalována v tehdy nově upraveném parku rumburské vzpoury asi 1 metr vysoká krásná mramorová křtitelnice ve tvaru kalicha, která prý byla dovezena z kostela ve Fukově...Po několika letech z parku zmizela. Je to pravda? Kdo to ví?...A kde je v současné době?...Rád bych se na ni ještě jednou podíval. Děkuji. Milan Klusoň.

Eingegeben: 25.9.2012Kommentar und weitere Informationen


Víte více? [Žaneta L. 10.12.2013 21:07] | Reagieren
Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli se podařilo vypátrat? Pokud nebyla zničena (což je bohužel velká šance, vzhledem k její původní funkci, pozdějšímu umístění a tehdejšímu vztahu k církevním památkám), řada obdobných památek byla pokud vím uschovávána v depozitáři Rumburského muzea a to z celého výběžku.
byl jsem v cizině, reaguji až dnes... [Milan Klusoň 29.12.2013 20:56] | Reagieren
Dobrý den, abych pravdu řekl, dál jsem nepátral...Spíš jsem myslel, že mi někdo kladně odpoví...Ale je fakt, že bych se měl do Rumburského muzea opět po dlouhých letech zajet podívat nebo navštívit kostel vedle Lorety, tam by mohl být a nebo i kostel vedle náměstí...Nechám to na jaro...Vám přeji pěkný vstup do dalšího roku.Ať je lepší, než ten letošní...Milan.
 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 18 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist