EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Kolmen (Chlum - rozhledna) - Rozhledna na vrchu Chlum (444 m n.m.)

Beigetragen: Robert Souček

V roce 1879 byla místní sekcí Horského spolku pro České Švýcarsko slavnostně otevřena malá turistická chata, jejíž terasovitá střecha opatřená zábradlím posloužila k vyhlídce zdejším návštěvníkům. Byla velmi vyhledávaná turisty, ale brzy přestala kapacitně postačovat náporu turistů.
Členové Horského spolku se proto rozhodli postavit na stejném místě opravdovou rozhlednu. Původně zde měla vyrůst kamenná rozhledna, ale finanční prostředky stačily pouze na stavbu prosté dřevěné rozhledny. Slavnostní otevření se konalo 20. listopadu 1898 k 50. výročí vlády Fr. Josefa I.. Otevření postihlo úmrtí panovníkovo manželky a na její počest byla rozhledna pojmenována "rozhledna císařovny Alžběty".
Rozhledna v průběhu let byla několikrát vyvrácena větrem a musela být zpět osazena. Její osud byl zpečetěn v roce 1915, kdy se zřítila a nebyla znovu obnovena.

Eingegeben: 14.2.2013Kommentar und weitere Informationen


Kein Datensatz

 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 99 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist