EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Dürr-Kamnitz (Mlýn a celnice v údolí Suché Kamenice) - Suchá Kamenice

Beigetragen: Vladimír Kraus

Celková oprava cesty údolím Suché Kamenice z Arnoltic až k Labi byla provedena v období od května do listopadu 1738. Byla to náročná akce a trvala 101 pracovních dní. Dodnes jsou tyto části cesty docela dobře zachované, viz některá fota.
V údolí bylo také několik lomů. Jeden z nich, zvaný Elbleite, v dolní části na levém břehu nad mlýnem byl snad i zdrojem materiálu pro dostavbu Národního divadla v Praze. Po těžbě (doložena min.od r. 1854) jsou patrné haldy a pozůstatky kovárny pro lamače pod skalní stěnou. Tato patřila k domu čp. 76, který si zde postavil Franz Ettrich z Bynovce r. 1830 (pozůstatky domu se mi najít nepovedlo, možná již ani neexistují, povodně a další udělaly své).
Do této kovárny se uchýlila rodina a příbuzenstvo (celkem 9 osob) mlynáře Ignaze Dittricha po požáru mlýna 27. 11. 1882.
Zdroj: N. Belisová - Minulosti ČŠ - Lomy v kaňonu Labe


Eingegeben: 16.7.2013



Kommentar und weitere Informationen


Kein Datensatz

 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 87 do následujícího políčka:

   





Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist