EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Scheschulkahof (Žežulka) - Co píše Kohoutí kříž?

Beigetragen: Jakub Ouředník

Scheschulkahof (říkalo se mu i Kuckuckshof) měl v obci Kochánov (Kochet) popisné číslo 18. Stál naproti svahu návrší zvaného Sterzmühlerhübel, na němž se slunil mlýn ovšemže jménem Sterzmühle. Šumavský dvorec Scheschulkahof ležel tedy na rozložitém svahu obráceném naopak k severu. Nebylo ojedinělým jevem, že příchozí odjinud nazývali po Žežulce celé to údolí Pstružného potoka.

Kotyškův Úplný místopisný slovník Království českého píše o Žežulce jako o osadě se 6 domy, náležející k obci Kochánov, okresu Hartmanice a hejtmanství Sušice. Zde je však hned v záhlaví za místním jménem Žežulka v závorce označení Žežulkahof. Starší podoba z předminulého ještě století devatenáctého zněla přitom podle Retrospektivního lexikonu obcí 1850-1970 dokonce Žežhulka! Dnes to krásné české jméno Žežulka kupodivu označuje po zániku dvorce, který je hrdě nosil a zašel k hanbě nás všech, protilehlý mlýn německy kdysi zvaný Sterzmühle

Eingegeben: 20.1.2014Kommentar und weitere Informationen


Německé menšiny na Šumavě. [Karel Gűnther 27.1.2015 00:26] | Reagieren
V Žežulce č.p.18 se narodil můj děd Ignatz Gűnther v r.1905.
informace o německých předcích. [Karel Gűnther 25.12.2015 22:13] | Reagieren
Thekla Lőffelmann,Franciska a Wenzl Gűnther,Barbara Aschenbrenner,Katharina Gaschler,Ignaz Aschenbrenner,Josef Gűnther,Franz Gűnther,Maria Gűnther-Langer,Berta Gűnther-Wűrkner,Anna Gűnther,Rosa Schwőd,Jakob Schwőd,Thekla Schwőd-Haas,Heinrich Seidl,Amalia Seidl.
 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 24 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist