EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Kaple Sv.Floriána (Kaple Sv.Floriána) - Historie kaple

Beigetragen: Jiří Kripner

Barokní kaple sv. Floriána z 18. století byla postavena na pozemku zemědělské rodiny Häcklů při cestě na bývalý Heřmanov na návrší jižně od dnes již zcela zaniklé obce Tocov (Totzau) ve Vojenském újezdu Hradiště. Na svátek svatého Floriána dne 4. května nebo první následující neděli byla vždy u kaple sloužena bohoslužba. Po zřízení vojenského výcvikového prostoru došlo k úplném vysídlení zdejšího obyvatelstva hned v první etapě, tj. k 15. červnu 1953. Kaple byla poté ponechána svému osudu a postupně zchátrala.

Obdélná barokní kaple o rozměrech 3 x 2,4 m bez oken s rovným závěrem a zaoblenými nárožími, vysoká asi 3,2 m, krytá sedlovou střechou. Vstupní průčelí kaple s obdélným, polokruhově zakončeným vchodem je završeno trojúhelníkovým štítem, odděleným vystupující profilovanou římsou, s nikou v lizénovým rámcem a pilastry po stranách. Na obou bočních stěnách kaple je umístěn obdélný, polokruhově zakončený výklenek ve zdivu. Vnější stěny kaple byly původně kryty hladkou omítkou, bez členění. Pod střechou obíhá profilovaná římsa.
Uvnitř je kaple zaklenuta valenou klenbou. V závěrové stěně býval obdélný výklenek pro umístění obrazu.

http://www.pamatkyaprirodakarlovarska.cz/tocov-kaple-sv-floriana/

Eingegeben: 22.2.2015Kommentar und weitere Informationen


Kein Datensatz

 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 26 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist