EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Reichenberg Wald Theater (Liberec Lidové sady letní divadlo) - Liberec Lidové sady letní divadlo

Beigetragen: Markéta Janečková

Velký přírodní amfiteátr pro 35 000 diváků byl vybudován formou mnoha agitací, hromadných závazků a kolektivních soudružských brigád. Stavba začala 10. března 1951 slavnostním nástupem brigádníků před libereckou radnicí. Posledních deset dní stavby pracovalo na jeho dokončení více než pět tisíc brigádníků, a to i v nočních směnách. Slavnostní koncert a otevření amfiteátru proběhlo podle plánu 23. června 1951. Zahajovací koncert známého Alexandrovova souboru zde zhlédlo více než 40 000 diváků.

V roce 1980 vzniklo nové vyvýšené jeviště se sloupy na závěsnou střechu. Během následujících dvou let byl areál dovybaven a rekonstruován. V hledišti byly instalovány červené laminátové lavice.

Poslední představení se zde odehrálo v první polovině devadesátých let a od té doby amfiteátr nerušeně chátrá. Řady laminátových lavic, velké jeviště s kolosální složitelnou střechou, víkendové estrády, stánky s limonádou, pivem a párky a deset tisíc bavících se lidí tak již zůstanou pouze ve vzpomínkách pamětníků.

Eingegeben: 12.7.2015Kommentar und weitere Informationen


Současný plán - parkoviště? [Michal Smrž 21.5.2017 10:57] | Reagieren
Po neúspěšné snaze o obnovu divadla, se zdá se uchytil plán na vybudování parkoviště - tedy samozřejmě na základě likvidace zbytků lesního divadla. stavět by se mělo začít příští rok (2018).
Rozšíření ZOO [Luděk Vostrý 10.8.2018 15:55] | Reagieren
No jedním z nápadů je, že by blízké ZOO mohlo být rozšířeno až do amfiteátru.
 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 41 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist