EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ĂˆeskyÈesky
Dürr (Suchá) - Suchá

Beigetragen: Miroslav Landa

Vznikla někdy ve 14. století a bývaly tu čtyř sedláci. Ve 14. století patřila vesnice k panství ve Starém Rybníce. Když byla Suchá v roce 1452 vypálena českým vojskem, stávaly zde čtyři selské statky. Suchá byla zemědělskou vsí a trh v blízké Skalné zajišoval stálý odbyt. Před rokem 1850 měla Suchá 7 usedlostí a žilo zde 34 obyvatel. Po zavedení obecního zřízení v roce 1850, patřila Suchá k nedaleké Nové Vsi.
Počátkem roku 1946 bydlelo v Suché 35 Němců, jeden nový český osídlenec a v provozu byl ještě hostinec Oswalda Hofmanna. Po nuceném vysídlení německých obyvatel je ze Suché hlášeno 5 volných statků k osídlení. V roce 1956 žilo v Suché ještě 16 obyvatel. V roce 1960 musela být větší část obecních pozemků předána kaolinovým závodům ve Skalné a z vesnice se postupně stávala část těžební jámy. Když byla Suchá v roce 1973 úředně zrušena, zbyly z původní zástavby dvě hospodářské budovy a jeden obytný dům, které tu najdeme i dnes.

Eingegeben: 15.12.2016Kommentar und weitere Informationen


Kein Datensatz

 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Vᚠemail nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Vᚠpříspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
KOMENTAR NEBYL ULOZEN !!!
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 40 do následujícího políčka:

   


Processing time: 16 msec.
IP address = 34.236.191.0
desktop version