EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Ztracenka (trampská osada) (Ztracenka (trampská osada)) - Po stopách trampingu – osada Ztracenka

Beigetragen: Jan Tomášek

Psal se rok 1919, když šest mladých mužů, navrátivších se z 1. světové války se vydalo hledat zapomnění a romantiku do čarokrásné krajiny Svatojánských proudů. Místu, kde tábořili začali říkat Tábor řvavých – později, když stany začaly nahrazovat sruby získala trampská osada název Ztracená naděje.

Zkrátka, Ztracenka se záhy stala kultovním centrem českého trampingu – navštěvovaná i sympatizujícími osobnostmi veřejného života první republiky. Osadu ohrožovala především jarní tání, ale osudovou se pro ni málem stala stavba Štěchovické přehrady, dokončené v období protektorátu. Jenže osada prostě přesunuta o pár desítek metrů výš nad zátopovou zónu, takže nezanikla (další podobné osady toto štěstí neměly – třeba osada Good Luck).

Do Ztracenky jsem vydal ze Štěchovic - cestou nad bývalým Svatojánskými proudy. Ve středu osady nemohlo chybět volejbalové hřiště (volejbal byl pro trampské osady typickým sportem) a byl zde rovněž přístřešek s nápisem SALON. Tady jsem chvíli poseděl – avšak sám a bez piva – to jsem si dal až zpátky ve Štěchovicích.


Eingegeben: 7.9.2017Kommentar und weitere Informationen


Kein Datensatz

 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 65 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist