EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Grumberg-Klein Mohrau (Podlesí-Malá Morava) - Mährische Grenzbahn

Beigetragen: Jiří Hemmer

Budova Moravské hraniční dráhy byla postavena v roce 1874 společně s výstavbou spojnice Rakouské severozápadní dráhy
do Mezilesí v Kladsku a dále do Vratislavy ve Slezsku. Úsek Moravské hraniční z Lichkova do Hanušovic, Šumperka a Zábřehu na Moravě byl doplněn výstavbou trati do Mikulovic, Vidnavy a Bernartic u Javorníka /dále pokračování do Slezska/ v roce 1888 a vedlejší tratí z Hanušovic do Starého Města pod Sněžníkem 1905. Původní název zněl Grumberg-Klein Mohrau, tedy Podlesí-Malá Morava, ale prakticky leží v katastru obce Vysoký Potok. Vzhledem k asi 2 km vzdálenostem od obcí /Podlesí, Malá Morava, Vysoký Potok, Valbeřice a Vojtíškov/ nebyla frekvence příliš silná. Blízko nádraží ale stála pila, která zpracovávala dřevo z okolních bohatých lesů. Nádraží bylo ještě v 90 letech obsazeno výpravčím a jeho stav byl jak vidno z obrázku uspokojivý. Jelikož se jedná o málo frekventovanou trať bylo rozhodnuto zrušit stálé obsazení stanice.
To se podepsalo na stavu budovy, která byla nakonec místo opravy stržena. Vzhledem k tomu, že oblast je po odsunu velmi řídce osídlena a spousta menších osad v okolí zanikla nebo se počet stálých obyvatel silně redukoval a v místě je jenom velmi málo pracovních příležitostí, považuji rozhodnutí za krátkozraké.

Eingegeben: 9.10.2017Kommentar und weitere Informationen


Kein Datensatz

 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 81 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist