EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Kolonie na ul. Kounicově a Veveří (Kolonie na ul. Kounicově a Veveří) - Byla či nebyla jedna nouzová kolonie?

Beigetragen: Jan Tomášek

Toť otázka. Jedinou informaci o „Kolonii ul. Veveří a Kounicova“ mi poskytla mapa brněnských nouzových kolonií při částečně zachované kolonii Písečník. Jaké jsou vlastně potvrzené informace o prostranství před „Starou technikou“ v dobách první republiky a na sklonku Rakouska?

Celý prostor od Tivoli po Dobrovského používala nějakým způsobem armáda a bylo zde více seskupení dřevěných baráků. Z těch významnějších to bylo před starou Technikou a dále v prostoru ulice Tábor. Za války pak byla postavena 3. záložní nemocnice na ulici Chodské. Protože kapacitně nestačila, zranění byli umisťováni do všech možných baráků a ke všem byla zavedena kvůli tomu i tramvaj. V dotyčném areálu před starou Technikou byla v roce 1915 umístěna i socha Fr. Josefa a areál rozšiřován.

Dobové fotografie zachycují před Starou technikou pouze vojenské baráky. Pakliže v těchto místech skutečně existovalo nouzové obydlí pro chudé – bylo to zřejmě na bázi právě těchto vojenských baráků. Třeba je armáda na pár let před zbouráním opustila a nějaký čas tyto baráky sloužili jako nouzové obydlí. Ale to je jenom hypotéza…

(zpracoval Jan Tomášek na základě informací, které poskytl ing Miroslav Svoboda)


Eingegeben: 2.11.2017Kommentar und weitere Informationen


Kein Datensatz

 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 91 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist