EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Friedland an der Mohra (Břidličná) - Proč se v současnosti bourají nádraží

Beigetragen: Jiří Hemmer

Odpověď na tuto otázku je velmi jednoduchá. Protože nedošlo k žádné dohodě o financování oprav drážních budov mezi Českými drahami a obcemi na jejichž katastru budovy leží. České dráhy starost o drážní budovy otevřeně odmítly a některé obce nemají prostředky na opravy vyčleněné. Mnohdy mají napjatý rozpočet a nehledají se ani alternativní možnosti např. svépomocná oprava apod., protože zadarmo nikdo opravovat nic nebude, něco totiž stojí materiál a práce.
Tak se do toho vložil stát, respektive státní organizace Správa železniční dopravní cesty SŽDC, budovy se zbourají a na místě se postaví levná betonová budka. Co na tom, že kvalita a služby na železnici utrpí a co na tom, že úroveň klesá čím dál tím víc.

Eingegeben: 19.6.2018Kommentar und weitere Informationen


Hrubá Voda - Groswasser [Igor Hendrych 8.7.2018 22:45] | Reagieren
Velmi dobrý postřeh...v Hrubé Vodě existuje krásná secesní nádražní budova, která je ovšem taky památkově chráněna. Český stát jehož jedna společnost budovu vlastní a druhá ji památkově chrání, to provedl zcela v těchto intencích...budovu prodal soukromému vlastníkovi, neboť ji zbourat nemohl. Jinými slovy...ať ten barák spadne na hlavu někomu jinému. Dalších komentářů na adresu tohoto státu se raději zdržím.
Re: Hrubá Voda - Groswasser [Jiří Hemmer 11.7.2018 13:43] | Reagieren
Osobně mám pocit, že to co by České dráhy mělo trápit mnohem více než drážní budovy, je větší využitelnost tratí.
Toho se dá dosáhnout dostavbou či úpravou nevyhovujících úseků. Dodnes nebyla postavena ani trať na letiště v Ruzyni, natož do Karlových Varů. O spojce z Milovic na boleslavskou trať už se ani nehovoří a tak by se dalo pokračovat dlouho. Skoro by se zdálo, že v tom není tržní logika. Samotné budovy sloužily vždy ke služebním účelům a měly vyčleněné prostory pro cestující, aby nemuseli při čekání na vlak sedět v mrazu v betonové budce. Hrubá Voda byla letoviskem a výletním místem pro Olomoučany.
Chráněná by mohla být i původní budova v Krnově, pokud by ještě stála.
Hrubá Voda / Grosswasser [Igor Hendrych 8.7.2018 23:10] | Reagieren
http://www.hanackenoviny.cz/wp-content/uploads/2018/04/Hruba-Voda-1@2x.jpeg
 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 90 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist