EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Grosser Mayerhof (Poplužní Dvůr) - Podoba v roce 2018

Beigetragen: Daniel Veindl

Soubor staveb bývalého Poplužního Dvora se nachází na pozemku p.č. st. 122 v katastrálním území Konojedy u Úštěku. Přístup je nejsnazší po levém břehu bezejmenného potoka, jehož koryto kříží komunikaci Konojedy-Brusov (zhruba v polovině této silnice). Lokalita se tváří jako remízek, jde však o náletové dřeviny, které zcela pohltily a před okolním světem ukryly bývalé stavby. Vstup mezi křoviny je třeba najít, nejlepší je pokračovat doleva dokud se neobjeví první náznaky zdiva.

Celková rozloha původního sídla byla cca 0,8 hA. Zbývají pouze části obvodového zdiva téměř bezvýhradně zachované pouze do výšky přízemí. V místě je přístupný pískovcový sklep s klenutým stropem, mezi rozvalinami lze nalézt i části budov se specifickým účelem (přiložena fotografie pískovcového bloku a části zřejmě bývalého koryta ze zaniklé maštale). Na jedné ze zdí se zachoval kovový držák na lucernu či vývěsní štít.

Přestože na místě nebyly objeveny vysloveně nebezpečná místa (nezakryté studny apod.), neznamená to, že nejsou skryté ve vegetaci. Každopádně je třeba dbát zvýšené opatrnosti vzhledem k odpadkům, především pak množství rozbitých skleněných nádob.

Pozemky jsou v soukromém vlastnictví.

Eingegeben: 5.7.2018Kommentar und weitere Informationen


Kein Datensatz

 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 71 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist