EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Dům v Kozí ulici 205 (Dům v Kozí ulici 205) - Krátce

Beigetragen: Bohumil Freisleben

Jeden z posledních středověkých chudinských domů v Havlíčkově Brodě nechal jeho majitel zdemolovat v říjnu 2017. Jednalo se o památkově chráněný objekt a demolice proběhla bez jakéhokoliv povolení. Spolu s domem došlo i ke stržení části přilehlých hradeb ze 14. století.

Eingegeben: 23.9.2018Kommentar und weitere Informationen


Demolice a zase demolice [Jiří Hemmer 28.9.2018 15:48] | Reagieren
V Británii by ho soud odsoudil, aby znovu na své náklady dům v původní podobě vybudoval. Ne proto, že by podléhali nějakým památkovým zákonům, ale protože se tam vzhledu obcí věnuje velká pozornost. Ani větrné elektrárny, kterých je tam požehnaně nesmí působit rušivě. V Německu historické objekty zničené válkou a komunisty dostavují. Podobné i ostatní evropské země. Starý svět totiž začal v minulých desetiletích rychle mizet a města se do krásy rozhodně neproměňují. V Čechách to není nic ojedinělého, že koupí historický dům se záměrem ho zbourat a památkově chráněné by tak musely být celé části nebo vesnice, lidem tady zcela zřejmě na vzhledu obce tak nezáleží.
Otázkou ovšem je proč si pro svůj podnikatelský záměr nevybral vhodnější objekt například v jiné části města?
 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 25 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist