EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Horní Heršpice - továrna na baterie (Horní Heršpice - továrna na baterie) - Stručná historie

Beigetragen: Jan Tomášek

Prosperující továrna z 30. let 20. století byla v roce 1948 znárodněna a začleněna do státního podniku Bateria Slaný. V tomto novém uspořádání pokračovala výroba až do roku 1968, kdy byla ukončena a pak na krátký čas opět obnovena. Areál poté přechází pod Zetor a jsou zde vyráběny potahy do traktorů.

Listopadový převrat znamenal zahájení snahy potomků původních vlastníků o získání objektu zpět do vlastnictví, čehož v roce 1998 částečně dosáhli. Avšak spory se zřejmě dále vleky a areál chátral. Jedním z posledních uživatelů areálu byla společnost Elplast s.r.o., takže v některých zdrojích (např. databáze Brownfields) je továrna označována jako bývalý Elplast.

V květnu roku 2012 byla továrna i s přilehlými budovami zbourána se záměrem zde vybudovat 6 multifunkčních hal krabicového typu.

Eingegeben: 22.3.2019Kommentar und weitere Informationen


Kein Datensatz

 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 67 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist