EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Praha 8 - Kobylisy - Restaurace na Vlachovce (Praha 8 - Kobylisy - Restaurace na Vlachovce) - Restaurace na Vlachovce

Beigetragen: Markéta Janečková

Původní restauraci stojící na tomto místě zakoupil v roce 1880 Josef Chvoj od hraběte Josefa Porgese. Budova postupně přestala vyhovovat svému účelu, a proto jeho syn nechal v roce 1928 postavit současný dům. Součástí restaurace je sál s kapacitou 200 míst, odkud Josef Zíma 24 let moderoval oblíbený pořad „Sejdeme se na Vlachovce“.

V roce 1967 vznikl v zahradě restaurace Na Vlachovce kemp s chatkami z velkých sudů. Jeden sud o objemu cca 60 – 65 hl a délce 2,3 metru nabízel ubytování pro dvě osoby. V zahradě bylo 29 sudů. Kemp si získal oblibu zejména u východoněmeckých turistů. V roce 2012 se kemp nacházel v žalostném stavu. Následně se podařilo zachránit 16 sudů, které byly demontovány a převezeny do Černokosteleckého pivovaru. Zbývající sudy byly za účelem jejich záchrany demontovány a odvezeny v dubnu 2019.

Je plánována demolice restaurace Na Vlachovce i zahrady, v níž se nacházel kemp. V místě má být postaven velký bytový komplex.


Eingegeben: 14.4.2019Kommentar und weitere Informationen


Kein Datensatz

 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 97 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist